Drukuj

czytnik karty kierowcyTachoBitFirma transportowa posiadająca pojazdy wyposażone w tachografy cyfrowe podlegająca przepisom Rozporządzenia (WE) 561/2006 powinna odczytywać karty kierowców co 28 dni zarejestrowanej działalności (Rozporządzenie Komisji UE Nr 581/2010).

Pracownik firmy transportowej lub kierowca posiadający dostęp do komputera mogą pobrać, zapisać i wysłać e-mailem dane w wymaganym formacie DDD z użyciem czytnika TachoBit. Zarchiwizowane pliki można w prosty sposób nagrać na CD (z użyciem standardowego oprogramowania będącego wyposażaniem komputera).

 

TachoBit logoCzytnik TachoBit to wyjątkowo proste i tanie rozwiązanie do komputera służące do odczytu kart kierowców pierwszej i drugiej generacji G2 i archiwizacji danych. Karta kierowcy zostaje odczytana w około 1 minutę, następnie plik zostaje zapisany na dysku i może zostać wysłany pod dowolny adres e-mail. Czytnik może być z powodzeniem używany przez kierowców, którzy ze względu na podróż służbową w wymaganym terminie odczytów znajdują się poza bazą. Program ponadto został wyposażony w podgląd danych zmagazynowanych na dowolnym nośniku (np. płyta CD, pendriv'e) i może posłużyć do sprawdzania plików pobranych innymi urządzeniami. Czytnik z programem bardzo łatwo można przenieść na inny komputer wystarczy zainstalować i podłączyć. Program sprawdza numer seryjny czytnika, jeżeli do komputera zostanie podłączony czytnik zakupiony w zestawie program pracuje normalnie, odłączenie czytnika lub podłączenie innego powoduje, że program przechodzi w tryb DEMO.

 

Czytnik TachoBit składa się z:

 

Stosując czytnik można zrezygnować z drogich urządzeń do odczytu danych, w takim przypadku pobieranie danych z tachografów cyfrowych należy powierzyć firmie zajmującej się odczytem. Odczyt tachografów wykonuje się w okresach 3 miesięcznych.

czytnik kart kierowców TachoBit

Obsługa:

 

Ustawianie wysyłania E-mail:

program TachoBit

Funkcje:

 

OPCJA: Program można poszerzyć o moduł TachoBit - Raport. Moduł pozwala na wydrukowanie szczegółowych czynności kierowcy. Raport są otwierane w przeglądarce PDF np. Foxit Reader i mogą zostać wydrukowane lub zapisane w pliku PDF. Raporty zawierają dane w czasie Lokalnym lub UTC, a w szczególności czynności, pojazdy, stany licznika, kraje, włożenia i wyjęcia karty kierowcy, znaczniki OUT i prom, wpisy manualne, sloty tachografu, obsadę, podsumowania tygodniowe jazdy, 2-tygodniowe jazdy, podsumowania ogółem, wykaz okresów nieprzypisanych. Raporty można sporządzić z dowolnego okresu lub z 29 dni.

 

tachobit raport

 

Zalety:

 

Wymagania sprzętowe:

 

Zawartość: